Sold
Nathan Road CourtFLOOR 6NO. 511A
Registration Number:07062203160389
|Transaction Date:30/05/2007
PRN:B9440100
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$1.07 M
Saleable Area
322sq.ft.
Buy $3,334 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $1,651 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 30/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
509-511A Nathan Road