Sold
Nathan Road CourtFLOOR 9NO. 511A
Registration Number:06336580
|Transaction Date:15/06/1995
PRN:A5564667
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
PRICE
$1.26 M
Saleable Area
322sq.ft.
Buy $3,915 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 15/06/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
509-511A Nathan Road