Sold
Nathan Road CourtFLOOR 8NO. 511
Registration Number:07813105
|Transaction Date:01/06/1999
PRN:B6754777
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
PRICE
$1 M
Saleable Area
566sq.ft.
Buy $1,766 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 01/06/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
509-511A Nathan Road