Sold
Nathan Road CourtFLOOR 14NO. 511A
Registration Number:08158669
|Transaction Date:22/07/2000
PRN:A5564609
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
PRICE
$350 K
Saleable Area
269sq.ft.
Buy $1,301 /sq.ft.
Gross Area
680sq.ft.
Buy $515 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 22/07/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
509-511A Nathan Road