Sold
Nam On MansionFLOOR 6FLAT D
Registration Number:07615091
|Transaction Date:24/10/1998
PRN:A6229355
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$750 K
Saleable Area
400sq.ft.
Buy $1,873 /sq.ft.
Gross Area
500sq.ft.
Buy $1,500 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 24/10/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
62
Walking toKwun TongStation
7 Min(s)
Address/ Area
32 Shui Wo Street