Sold
Chuk Yuen North Estate Mui Yuen House (block 14)FLOOR 29FLAT 4
Registration Number:20041501630049
|Transaction Date:07/04/2020
PRN:B4258168
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$3.06 M
Saleable Area
489sq.ft.
Buy $6,272 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 07/04/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09-1989-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
6,736
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Wing Chuk Street