Sold
Moon Fair MansionFLOOR 12FLAT E
Registration Number:21121000220062
|Transaction Date:26/11/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
Sold

5/6
PRICE
$21.28 M
Saleable Area
882sq.ft.
Buy $24,139 /sq.ft.
Gross Area
1,047sq.ft.
Buy $20,325 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 26/11/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking toWan ChaiStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Shiu Fai Terrace