Sold
Moon Fair MansionFLOOR 9FLAT H
Registration Number:08022600220139
|Transaction Date:04/02/2008
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
Sold

1/1
PRICE
$10.8 M
Saleable Area
1,035sq.ft.
Buy $10,430 /sq.ft.
Gross Area
1,290sq.ft.
Buy $8,372 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 04/02/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking toWan ChaiStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Shiu Fai Terrace