Sold
Ming CourtFLOOR 11-12FLAT A
Registration Number:16120201210022
|Transaction Date:22/11/2016
PRN:B3811117
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WinnieZhang章維
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-106091)
Sold

1/1
PRICE
$37 M
Saleable Area
2,271sq.ft.
Buy $16,291 /sq.ft.
Gross Area
2,600sq.ft.
Buy $14,231 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 22/11/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
22
Walking toPrince EdwardStation
14 Min(s)
Address/ Area
130-132 Boundary Street