Sold
Mei Sun Lau Block AFLOOR 5FLAT 6
Registration Number:17042801570026
|Transaction Date:11/04/2017
PRN:B6134261
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$3.55 M
Saleable Area
281sq.ft.
Buy $12,636 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 11/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
267
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
489-499 Queen's Road West