Sold
Mei (mee) Fat BuildingFLOOR 3FLAT C
Registration Number:00735266
|Transaction Date:20/11/2004
PRN:B1913421
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$660 K
Saleable Area
339sq.ft.
Buy $1,947 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 20/11/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
103
Walking toTai Po MarketStation
7 Min(s)
Address/ Area
34-48 Tai Wing Lane