Sold
Meadowlands Block 30FLOOR 2FLAT D
Registration Number:20071300350191
|Transaction Date:06/07/2020
PRN:B1370633
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$6.1 M
Saleable Area
572sq.ft.
Buy $10,672 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $9,385 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 06/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road