Sold
Mayson Garden BuildingFLOOR 18FLAT E
Registration Number:21051000210088
|Transaction Date:26/04/2021
PRN:B3496371
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$8.3 M
Saleable Area
440sq.ft.
Buy $18,853 /sq.ft.
Gross Area
537sq.ft.
Buy $15,456 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 26/04/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
197
Walking toTin HauStation
5 Min(s)
Address/ Area
62-74 Hing Fat Street