Sold
Manhattan AvenueFLOOR 31FLAT 1
Registration Number:08040901290109
|Transaction Date:01/04/2008
PRN:A1879715
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
419sq.ft.
Buy $12,180 /sq.ft.
Gross Area
571sq.ft.
Buy $8,932 /sq.ft.
Building Age
22 Years
Transaction Date: 01/04/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2003-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
74
Walking toSheung WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
253-265 Queen's Road Central