Sold
Mandarin Villa East BlockFLOOR 4FLAT C ( 7 )
Registration Number:20060800040015
|Transaction Date:12/05/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
Sold

1/1
PRICE
$9.65 M
Saleable Area
629sq.ft.
Buy $15,351 /sq.ft.
Gross Area
750sq.ft.
Buy $12,867 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 12/05/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
96
Walking toWan ChaiStation
12 Min(s)
Address/ Area
10 Shiu Fai Terrace