Sold
Man Yiu BuildingFLOOR 9FLAT 41
Registration Number:09080402290490
|Transaction Date:13/07/2009
PRN:A5362300
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GregCheng鄭嘉力
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-497144)
PRICE
$2.41 M
Saleable Area
665sq.ft.
Buy $3,623 /sq.ft.
Gross Area
665sq.ft.
Buy $3,624 /sq.ft.
Building Age
57 Years
Transaction Date: 13/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1969-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
410
Walking toAustinStation
5 Min(s)
Address/ Area
26-48 Man Yuen Street