Sold
Man Ying BuildingFLOOR 2FLAT 15 (NO. 9)
Registration Number:19032500350036
|Transaction Date:15/03/2019
PRN:C0551649
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLau劉寶田
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-479972)
PRICE
$6.68 M
Saleable Area
665sq.ft.
Buy $10,042 /sq.ft.
Gross Area
665sq.ft.
Buy $10,045 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 15/03/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
409
Walking toAustinStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-23 Man Yuen Street