Sold
Man Wo Garden MansionFLOOR 1FLAT I
Registration Number:08404677
|Transaction Date:17/05/2001
PRN:A7222146
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$1.21 M
Saleable Area
741sq.ft.
Buy $1,627 /sq.ft.
Gross Area
968sq.ft.
Buy $1,245 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 17/05/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
264
Walking toKwun TongStation
4 Min(s)
Address/ Area
38 Yuet Wah Street