Sold
Man Wo Garden MansionFLOOR 10FLAT T
Registration Number:06762206
|Transaction Date:10/09/1996
PRN:A7222231
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LindaWan溫才蓮
ACCOUNT MANAGER(S-306488)
Sold

1/1
PRICE
$2.04 M
Saleable Area
680sq.ft.
Buy $2,991 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $2,394 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 10/09/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
264
Walking toKwun TongStation
4 Min(s)
Address/ Area
38 Yuet Wah Street