Sold
Man King BuildingFLOOR 15NO. 46
Registration Number:06643231
|Transaction Date:13/05/1996
PRN:A5376173
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BowieMok莫惠怡
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-490315)
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
710sq.ft.
Buy $2,787 /sq.ft.
Gross Area
710sq.ft.
Buy $2,789 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 13/05/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
420
Walking toAustinStation
2 Min(s)
Address/ Area
25-47 Man Ying Street