Sold
Man King BuildingFLOOR 2NO. 31
Registration Number:17112800630366
|Transaction Date:06/11/2017
PRN:A5374737
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidYu余俊賢
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-453902)
PRICE
$6.05 M
Saleable Area
665sq.ft.
Buy $9,095 /sq.ft.
Gross Area
665sq.ft.
Buy $9,098 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 06/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
420
Walking toAustinStation
2 Min(s)
Address/ Area
25-47 Man Ying Street