Sold
Maidstone ApartmentsFLOOR 2NO. 41
Registration Number:17100602010014
|Transaction Date:18/09/2017
PRN:B9410612
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$5.75 M
Saleable Area
659sq.ft.
Buy $8,729 /sq.ft.
Building Age
68 Years
Transaction Date: 18/09/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1957-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
110
Walking toTo Kwa WanStation
1 Min(s)
Address/ Area
27-49 Maidstone Road