Sold
Lung Cheung GardenFLOOR 6FLAT A
Registration Number:21071200220079
|Transaction Date:02/07/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$8.16 M
Saleable Area
425sq.ft.
Buy $19,192 /sq.ft.
Gross Area
667sq.ft.
Buy $12,234 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 02/07/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
128
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
26 Praya, Kennedy Town