Sold
Lung Cheung GardenFLOOR 23FLAT B
Registration Number:09030600560033
|Transaction Date:26/02/2009
PRN:B3610140
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$2.57 M
Saleable Area
356sq.ft.
Buy $7,213 /sq.ft.
Gross Area
579sq.ft.
Buy $4,439 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 26/02/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
128
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
26 Praya, Kennedy Town