Sold
Lung Cheung GardenFLOOR 37-38FLAT B
Registration Number:19111501470037
|Transaction Date:25/10/2019
PRN:A1848071
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$17 M
Saleable Area
830sq.ft.
Buy $20,484 /sq.ft.
Gross Area
1,247sq.ft.
Buy $13,633 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 25/10/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
128
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
26 Praya, Kennedy Town