Sold
Lung Cheung GardenFLOOR 25FLAT B
Registration Number:18102502420650
|Transaction Date:02/10/2018
PRN:A1847996
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

4/12
PRICE
$7.5 M
Saleable Area
356sq.ft.
Buy $21,050 /sq.ft.
Gross Area
579sq.ft.
Buy $12,953 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 02/10/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
128
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
26 Praya, Kennedy Town