Sold
Luna CourtFLOOR 4FLAT B
Registration Number:08750789
|Transaction Date:23/07/2002
PRN:A4821812
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GregCheng鄭嘉力
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-497144)
PRICE
$1.25 M
Gross Area
552sq.ft.
Buy $2,264 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 23/07/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toTsim Sha TsuiStation
6 Min(s)
Address/ Area
55 Kimberley Road