Sold
Luna CourtFLOOR 10FLAT A
Registration Number:18102500420072
|Transaction Date:21/09/2018
PRN:A4821660
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLau劉寶田
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-479972)
PRICE
$6.2 M
Saleable Area
473sq.ft.
Buy $13,121 /sq.ft.
Gross Area
552sq.ft.
Buy $11,232 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 21/09/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toTsim Sha TsuiStation
6 Min(s)
Address/ Area
55 Kimberley Road