Sold
Tsuen Wan Garden Lucky Court (block D)FLOOR 14FLAT 5
Registration Number:09122201400093
|Transaction Date:15/12/2009
PRN:B7926755
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/1
PRICE
$1.43 M
Saleable Area
347sq.ft.
Buy $4,120 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $3,283 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 15/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-09-1982-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
464
Walking toTai Wo HauStation
8 Min(s)
Address/ Area
12-18 Texaco Road