Sold
Tsuen Wan Garden Lucky Court (block D)FLOOR 6FLAT 4
Registration Number:11100600160013
|Transaction Date:26/09/2011
PRN:B5574236
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
Sold

1/1
PRICE
$1.95 M
Saleable Area
347sq.ft.
Buy $5,626 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $4,483 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 26/09/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-09-1982-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
464
Walking toTai Wo HauStation
8 Min(s)
Address/ Area
12-18 Texaco Road