Sold
Lucky BuildingFLOOR 8FLAT 5
Registration Number:08429250
|Transaction Date:07/06/2001
PRN:A5323067
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlfredTsang曾潤南
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-376904)
PRICE
$780 K
Saleable Area
570sq.ft.
Buy $1,367 /sq.ft.
Gross Area
610sq.ft.
Buy $1,279 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 07/06/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
214
Walking toTo Kwa WanStation
1 Min(s)
Address/ Area
294-312 Ma Tau Wai Road