Sold
Mayfair By The Sea I Lowrise 8FLOOR 5FLAT B
Registration Number:14122401990559
|Transaction Date:05/12/2014
PRN:D2735833
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$9.01 M
Saleable Area
639sq.ft.
Buy $14,088 /sq.ft.
Building Age
10 Years
Transaction Date: 05/12/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-05
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
45 Block(s)
Total Units
1,091
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
21-23 Fo Chun Road