Sold
Lotus Villas House 12NO. 100HOUSE 12
Registration Number:00628114
|Transaction Date:28/12/2004
PRN:B3149277
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
PRICE
$12.5 M
Saleable Area
1,565sq.ft.
Buy $7,987 /sq.ft.
Gross Area
2,323sq.ft.
Buy $5,381 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 28/12/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
15
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
100 Chuk Yeung Road