Sold
Whampoa Estate Lok Kwai Building (block D)FLOOR 5FLAT 6
Registration Number:22012802290164
|Transaction Date:21/01/2022
PRN:A5352786
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricKo高金龍
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-154706)
Sold

1/1
PRICE
$5.41 M
Gross Area
520sq.ft.
Buy $10,400 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 21/01/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street