Sold
Whampoa Estate Lok Fu Building (block U)FLOOR 3FLAT 2
Registration Number:10012701870160
|Transaction Date:14/01/2010
PRN:A6521736
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
Sold

1/1
PRICE
$1.99 M
Saleable Area
323sq.ft.
Buy $6,163 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $4,422 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 14/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street