Sold
Whampoa Estate Lok Fu Building (block U)FLOOR 6FLAT 5
Registration Number:19052100760042
|Transaction Date:14/05/2019
PRN:A6522038
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanChan陳劭翀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-389448)
Sold

1/1
PRICE
$7.9 M
Saleable Area
494sq.ft.
Buy $15,990 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $12,154 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 14/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street