Sold
Whampoa Estate Lok Fu Building (block U)FLOOR 14FLAT 3
Registration Number:18070400740036
|Transaction Date:22/06/2018
PRN:B8567802
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanChan陳劭翀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-389448)
Sold

1/1
PRICE
$6.16 M
Saleable Area
323sq.ft.
Buy $19,076 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $13,689 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 22/06/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street