Sold
Lilian CourtFLOOR 21FLAT B
Registration Number:19061800200080
|Transaction Date:13/06/2019
PRN:A2180027
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

3/8
PRICE
$7.5 M
Saleable Area
333sq.ft.
Buy $22,549 /sq.ft.
Gross Area
522sq.ft.
Buy $14,368 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 13/06/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHong KongStation
9 Min(s)
Address/ Area
6-8 Shelley Street