Sold
Lilian CourtFLOOR 6FLAT B
Registration Number:20092800170054
|Transaction Date:11/09/2020
PRN:A2180069
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

4/6
PRICE
$7.2 M
Saleable Area
333sq.ft.
Buy $21,647 /sq.ft.
Gross Area
522sq.ft.
Buy $13,793 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 11/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHong KongStation
9 Min(s)
Address/ Area
6-8 Shelley Street