Sold
Lilian CourtFLOOR 6FLAT B
Registration Number:12010901480016
|Transaction Date:16/12/2011
PRN:A2180069
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/1
PRICE
$4.62 M
Saleable Area
333sq.ft.
Buy $13,890 /sq.ft.
Gross Area
522sq.ft.
Buy $8,851 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 16/12/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHong KongStation
9 Min(s)
Address/ Area
6-8 Shelley Street