Sold
Lilian CourtFLOOR 8FLAT B
Registration Number:09052200970096
|Transaction Date:18/05/2009
PRN:A2180082
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/1
PRICE
$2.95 M
Saleable Area
333sq.ft.
Buy $8,869 /sq.ft.
Gross Area
522sq.ft.
Buy $5,651 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 18/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHong KongStation
9 Min(s)
Address/ Area
6-8 Shelley Street