Sold
Len Shing MansionFLOOR 10FLAT F
Registration Number:07072000090069
|Transaction Date:10/07/2007
PRN:B1362186
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$630 K
Saleable Area
339sq.ft.
Buy $1,858 /sq.ft.
Gross Area
421sq.ft.
Buy $1,496 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 10/07/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
139
Walking toLong PingStation
7 Min(s)
Address/ Area
162-168 Castle Peak Road Yuen Long