Sold
Leigyinn Building 58-64a Leighton RoadFLOOR 7NO. 62A
Registration Number:07122702420308
|Transaction Date:28/11/2007
PRN:B3557849
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PattyTandon蔣麗雅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-623338)
PRICE
$5.18 M
Saleable Area
1,013sq.ft.
Buy $5,114 /sq.ft.
Gross Area
1,300sq.ft.
Buy $3,985 /sq.ft.
Building Age
69 Years
Transaction Date: 28/11/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1956-09-1961-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
90
Walking toCauseway BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
58-64a Leighton Road