Sold
Lei Tung Estate Tung Sing HouseFLOOR 31FLAT 8
Registration Number:24050600110116
|Transaction Date:25/04/2024
PRN:D0074596
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$2.46 M
Saleable Area
381sq.ft.
Buy $6,456 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 25/04/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-12-1988-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
7,268
Walking toLei TungStation
5 Min(s)
Address/ Area
5 Lei Tung Estate Road