Sold
Lee Kee Building Block DFLOOR 14FLAT D3
Registration Number:21100600320198
|Transaction Date:27/09/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

19/19
PRICE
$5.98 M
Saleable Area
471sq.ft.
Buy $12,684 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $10,873 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 27/09/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-11-1978-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
575
Walking toKowloon BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
55 Ngau Tau Kok Road