Sold
Le Palais House 26NO. 8HOUSE 26
Registration Number:08474074
|Transaction Date:31/07/2001
PRN:A1719290
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
PRICE
$55 M
Saleable Area
3,302sq.ft.
Buy $16,655 /sq.ft.
Gross Area
4,372sq.ft.
Buy $12,580 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 31/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
34 Block(s)
Total Units
34
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Pak Pat Shan Road