Sold
World-wide Gardens Laurel Court (block 3a)FLOOR 14FLAT C
Registration Number:08031001670307
|Transaction Date:18/02/2008
PRN:B9970836
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AllyLee李潔珊
ACCOUNT DIRECTOR(S-334404)
Sold

1/5
PRICE
$4.55 M
Saleable Area
894sq.ft.
Buy $5,092 /sq.ft.
Gross Area
1,025sq.ft.
Buy $4,444 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 18/02/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-03-1980-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
407
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Lung Pak Street