Sold
Las Pinadas House 23NO. 33HOUSE 23
Registration Number:09149808
|Transaction Date:17/02/2004
PRN:B6338559
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
Sold

1/1
PRICE
$31.66 M
Saleable Area
2,933sq.ft.
Buy $10,794 /sq.ft.
Gross Area
3,398sq.ft.
Buy $9,317 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 17/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
22 Block(s)
Total Units
22
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Shouson Hill Road