Sold
Las Pinadas House 26NO. 33HOUSE 26
Registration Number:06121301670065
|Transaction Date:20/11/2006
PRN:A2250622
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GaryTsang曾昭強
ACCOUNT DIRECTOR(S-232420)
Sold

1/1
PRICE
$39 M
Saleable Area
2,940sq.ft.
Buy $13,267 /sq.ft.
Gross Area
3,494sq.ft.
Buy $11,162 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 20/11/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
22 Block(s)
Total Units
22
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Shouson Hill Road