Sold
Lakeside Garden Tower 3FLOOR 7FLAT H
Registration Number:20030201330019
|Transaction Date:03/02/2020
PRN:B3076773
Land Registry
FLAT FOR SALE SCHEME

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
Sold

1/1
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
436sq.ft.
Buy $11,699 /sq.ft.
Gross Area
580sq.ft.
Buy $8,793 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 03/02/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-06-1997-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
792
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Chui Tong Road